Egymillió forintért kelt el József Attila dedikált kötete
Az 1924-es Nem én kiáltok aláírt példányát bocsátották aukcióra.
Az 1924-es Nem én kiáltok aláírt példányát bocsátották aukcióra.
A budapesti Központi Antikvárium júniusi árverésén ott lesz a tételek között József Attila A kanász című versének 1932-ben született kézirata is.
Apponyi Albert emlékiratáért pedig 1 millió 111 ezer 111 forintot adtak.
Nem lesz benne kitalált történetszál, az alkotók a korabeli forrásokból dolgoztak.
A Kertész leszek első versszakát olvasta fel az amerikai nagykövet. A magyar nyelvért híresen rajongó volt brit nagykövet, Ian Lindsay viszont fejből szavalt.
A Petőfi-filmmel ellentétben ez a film nem gigantikus állami támogatásból, hanem reménybeli támogatók segítségével készül.
A legnagyobb művészek állítólag sosem az átlagemberek közül kerülnek ki. Sokkal inkább azok közül, akik a boldogságot csak ritkán érintve, egyfajta lelki hullámvasúton utaznak az életükben. Ugyanakkor a depresszió hajtómotor is tud lenni, még ha a poklok poklát járja is az illető. Nyolc híres művész, akit nem kímélt a mentális kór.
A kétezres években (újra)felfedezett festő, Erdélyi Ferenc és József Attila közös históriáját nyomozta Lengyel András, hogy megfejtse a talányt, mitől válhatott ikonikus alkotássá a szóban forgó rajz.
Az már biztosra vehető, hogy nem a költő szerepel az 1934-es képen.
Az irodalomtörténeti kutatások közül az egyik legrészletesebben feltárt életmű József Attiláé, ám a költő öngyilkossága után évtizedekkel is fel-felbukkannak ismeretlen momentumok. Akár költészet napi meglepetésnek is tekinthető az a három elfeledett rajzocska, amely a magyar őspletykalapból köszön vissza az utókorba.
A most előkerült fénykép hasonlósága ellenére is erős kétségeim vannak arról, hogy a kép József Attilát ábrázolná, mégis rokonszenves, hogy felismerni vélik a költőt - írja a hvg.hu-nak írt cikkében Tverdota György irodalomtörténész, József Attila-kutató.
A fényképet az 1934-es Könyvhéten készítette Harsányi Sulyom László nagyapja.